Aktualności

Kolejny gośc specjalny na ``Genomice``!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić naszego kolejnego gościa. Będzie nim profesor medycyny Marek Sanak – genetyk i biolog molekularny, którego kariera od wielu lat związana jest z Krakowem: kieruje on badaniami Zakładu Biologii Molekularnej i Genetyki Klinicznej Wydziału Lekarskiego oraz wykłada na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pan Profesor jest laureatem licznych nagród przyznanych za jego osiągnięcia naukowe oraz dydaktyczne. Podczas swojego wykładu przybliży nam temat roli mikroRNA w chorobie aorty.

Rejestracja, opłata konferencyjna

Przedłużamy termin rejestracji i wysyłki abstraktów do 20 kwietnia! Przypominamy, iż wraz z nadesłanym abstraktem, należy dołączyć oświadczenie opiekuna naukowego.

Potwierdzenie rejestracji na konferencję (zarówno uczestników aktywnych, jak i biernych) prześlemy 20 kwietnia w momencie zakończenia rejestracji. Jeżeli wówczas nie otrzymają Państwo maila o potwierdzonej rejestracji, mimo wypełnienia formularza, prosimy o kontakt z nami: genomica.uj@gmail.com.

Listę zakwalifikowanych abstraktów ogłosimy 21 kwietnia wieczorem. Osoby które się zakwalifikowały do udziału w konferencji oraz uczestnicy bierni proszeni są o dokonanie przelewu opłaty konferencyjnej od momentu ogłoszenia listy do 26 kwietnia włącznie! Dane do przelewu zostaną podane wraz z listą.

Ogłaszamy pierwszego prelegenta III Studenckiej Konferencji Genetycznej ``Genomica``!

Mamy niesłychaną przyjemność ogłosić naszego pierwszego gościa. Będzie nim profesor Wojciech Niedźwiedź, który od 2008 roku jest kierownikiem grupy zajmującej się naprawą i replikacją DNA na Wydziale Onkologii Uniwersytetu Oksfordzkiego. Grupa stara się zrozumieć jak komórki radzą sobie ze stresem replikacyjnym, a także jak wpływa on na stabilność genomu, starzenie oraz rozwój nowotworów. Badania grupy są skupione na mechanizmach szlaku FA, które są zaburzone w niedokrwistości Fanconiego (FA) – syndromie powodującym tysiąckrotny wzrost ryzyka powstania nowotworów u dotkniętych tą chorobą genetyczną dzieci.
Co ciekawe, profesor Niedźwiedź prowadził badania do pracy magisterskiej w Instytucie Biologii Molekularnej, z którego w 2002 roku powstał bardzo bliski nam Wydział Biochemii Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będzie nam zatem szczególnie miło gościć profesora na jego Alma Mater!

Przed nami trzecia edycja!

Ninejszym ogłaszamy, iż trzecia edycja Studenckiej Konferencji Genetycznej „Genomica” odbędzie się w dniach 12-13 maja 2017 w Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Rejestracja rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 18 kwietnia.

Wkrótce zaczniemy ogłaszać gości specjalnych, którzy wygłoszą wykłady podczas konferencji.

Serdecznie zapraszamy!